Białko – dieta sportowca musi być w nie bogata

W przypadku osób aktywnych sportowo zalecane jest szczególne zwracanie uwagi na to, jaka dietę się stosuje. Tutaj mamy do czynienia z nadmiernym wysiłkiem fizycznym – nienaturalnym, tak więc i inne są zalecenia żywnościowe.
Trzeba jednak pamiętać, że to nie oznacza, iż można się opychać bez opamiętania, bo i tak wszystko spalimy. Chodzi raczej o to, by ta dieta była wartościowa, zawierała przede wszystkim takie składniki, które są dobrze przyswajalne przez organizm, wykorzystywane przez niego, przetwarzane na energię, stanowią budulec mięśni itd. Tutaj więc na pewno wielką role ogrywa białko.
Jeśli ktoś jest nastawiony na szybką i efektywną budowę tkanki mięśniowej – pięknej, mocnej, dającej wiele możliwości uzyskiwania świetnych wyników – muskulatury, to musi także zadbać o stosowanie odżywek białkowych. Sama dieta bogata w białko naturalnie przyjmowane z pokarmem – to może być za mało. Dlatego wtedy warto sięgać – oczywiście z rozsądkiem i stosując się do zaleceń producenta – po odżywki białkowe, szczególnie te z białkiem serwatkowym.