Dieta wysoko białkowa dla sportowca

Odpowiednio zbilansowana dieta szczególnie w przypadku sportowca ma niebagatelne znacznie. Jedzenie odpowiednich posiłków, bogatych w tak cenne dla sportowca substancje, jak chociażby białko, jest w stanie zdecydowanie podnieść wydolność jego organizmu.
Dlatego takie ważne staje się dobre przemyślenie sobie, jak powinny te posiłki wyglądać. Jeśli jesteśmy nastawieni na budowę masy mięśniowej, silnej, wytrzymałej, atrakcyjnej – to na pewno trzeba sięgać po duże ilości białka – dobrze przyswajalnego, pochodzącego z odzwierzęcych produktów – np.,. nabiały, mleka, jak również z roślin strączkowych. Uważna się, że generalnie doskonałym źródłem białka jest cenny, choć nieco zapomniany ostatnimi czasy napój, jakim jest serwatka.
Wystarczy poczytać opisy preparatów białkowych dla sportowców, by widzieć, że białko serwatkowe często jest ich głównym składnikiem – po prostu organizm jest je w stanie bardzo efektownie wykorzystywać. Dlatego nie zapominajmy o serwatce, w ostateczności sięgajmy po produkty z nią w składzie.